MADARA AUZENBAHA
1988
PAR MANI

Mana radošā darbība aptver glezniecību, instalāciju, ilustrāciju un grafisko dizainu, tomēr glezniecība ir mans primārais izteiksmes līdzeklis. Strādāju eļļas, akrila un jauktās tehnikās, izmantojot vizuālo valodu kā veidu, kā pētīt cilvēka attiecības ar pasauli.
Manas gleznas ir piktogrāfiski stāsti, kuros dominē piederības pasaulei meklējumu tēma, kā arī objektīvās realitātes un mītrades robežu izpēte. Tās ir notikušu mirkļu, pieredzes, sajūtu un emociju fiksācijas, kas simbolu valodā ieskicē aktuālās pārdomas par notikumiem pasaulē un personīgajā dzīvē.
Īpaša nozīme ir krāsai. Gleznu sērijas ir monohromas, uzsvaru liekot uz izvēlēto krāsu simbolisko nozīmi dažādos ikdienas aspektos un vēsturiskos kontekstos.
Manās gleznās sastopamas dažādas emocionālās pieredzes – prieks, mīlestība, bailes, dusmas, izmisums –, tomēr centrā vienmēr ir pieņemšana, līdzcietība un spēja transformēt pieredzi jaunā izpratnē. Mani interesē māksla kā telpa dialogam starp individuālo un universālo.
Ar savu darbu aicinu skatītāju pievērsties savai emocionālajai pieredzei un meklēt līdzsvaru starp to, ko iespējams ietekmēt, un to, kas jāpieņem. Māksla man ir veids, kā radīt telpu pārdomām, samierināšanās procesam un dziļākai saiknei ar sevi un apkārtējo pasauli.
Esmu absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un ieguvusi maģistra grādu glezniecībā. Zināšanas esmu papildinājusi studējot Barselonas Universitātē Spānijā, Minsteres Mākslas akadēmijā Vācijā un Paasikivi – Opisto Vizuālās Kultūras un Komunikācijas koledžā Somijā. Esmu piedalījusies grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Līdz šim man ir bijušas septiņas personālizstādes.